1. Home

Konkurs 2024–2025
Yauheni Dudkin, doktorant w Szkole Doktorskiej Anthropos

Jerzy Eisler

Profesor, dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej  w Warszawie. Członek Rady Fundacji Kerstenów. Autor m.in. Grudzień 1970. Geneza, przebieg, konsekwencje i „Siedmiu wspaniałych”. Poczet pierwszych sekretarzy KC PZPR.

Henryk Gmiterek

Profesor, Instytut Historii UMCS. Członek Rady Fundacji Kerstenów. Autor m.in. Bracia czescy a kalwini w Rzeczypospolitej, połowa XVI — połowa XVII wieku. Studium porównawcze.

Tomasz Szarota

Profesor, Instytut Historii PAN. Autor m.in. Niemcy i Polacy. Wzajemne postrzeganie i stereotypy i Okupowanej Warszawy dzień powszedni.

Maciej Górny

Dr hab. prof. IH PAN, zastępca dyrektora Instytutu Historii PAN. Autor m.in. Przede wszystkim ma być naród. Marksistowskie historiografie w Europie Środkowo-Wschodniej, Kreślarze ojczyzn. Geografowie i granice międzywojennej Europy, Polska bez cudów. Historia dla dorosłych.

Konkurs 2023–2024
Paweł Lesisz, doktorant w IH PAN

Konkurs 2022–2023
Laureatka
Paulina Chrząszcz, doktorantka w Szkole Doktorskiej Anthropos IPAN

Konkurs 2021–2022
Łukasz Mieszkowski, doktorant w Szkole Doktorskiej Anthropos IPAN

Konkurs 2020-2021
Laureat
Piotr Donefner, doktorant w Pracowni Dziejów Polski po 1945 r.

Konkurs 2019-2020
Laureat
Milena Bykowska-Witowska, doktorant w Pracowni Dziejów Polski po 1945 r.

Konkurs 2017-2018
Laureat
Aleksandra Bańkowska, doktorant w Pracowni Dziejów Polski po 1945 r.

Konkurs 2016-2017
Laureat
Tomasz Leszkowicz, doktorant w Pracowni Dziejów Polski po 1945 r.

Konkurs 2015-2016
Laureat
Michał Przeperski, doktorant w Pracowni Dziejów Polski po 1945 r.

Konkurs 2014-2015
Laureat
Anna Maria Adamus, doktorant w Pracowni Dziejów Polski po 1945 r.

Konkurs 2013-2014
Laureat
Jan Olaszek, doktorant w Pracowni Dziejów Polski po 1945 r.

Konkurs 2012-2013
Laureat
Andrzej Skalimowski, doktorant w Pracowni Dziejów Polski po 1945 r.

Jerzy Eisler

Profesor, dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej  w Warszawie. Autor m.in.Grudzień 1970. Geneza, przebieg, konsekwencje i „Siedmiu wspaniałych”. Poczet pierwszych sekretarzy KC PZPR.

Dariusz Jarosz

Profesor, Instytut Historii PAN. Autor m.in. Polacy a stalinizm 1948–1956, "Masy pracujące przede wszystkim". Organizacja wypoczynku w Polsce 1945–1956.

Tomasz Szarota

Profesor, Instytut Historii PAN. Autor m.in. Niemcy i Polacy. Wzajemne postrzeganie i stereotypy i Okupowanej Warszawy dzień powszedni.